Vystoupení 'STRINGS of LOVE' na Alternative Hair Show

Největší každoroční událost kadeřnického světa - The Alternative Hair Show - se letos konala ve dnech 9. a 10. října a diváci ji mohli podruhé v historii zhlédnout online. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.


Jeho tvůrce ale kromě mimořádné kreativní energie spojuje také filantropická mise. Tony Rizzo založil The Alternative Hair Show jako charitativní projekt pro pomoc dětem a dospělým trpícím leukémií poté, co na tuto nemoc, která v té době byla ještě málo prozkoumána, zemřel jeho dvouletý syn Valentino. Byl to silný osobní příběh, jež stál u zrodu unikátního kadeřnického projektu, který se ze skromných začátků v Londýně postupně stal nejdůležitější mezinárodní přehlídkou ve svém oboru.


STRINGS of LOVE.
STRINGS of LOVE
STRINGS of LOVE

Letošní show nese povznášející a tak vypovídající pro potřeby dnešní společnosti název ILLUMINARE ('Osvětlit') a k účasti na ní jsme mezi vybranými 20 kadeřníky byli i my, kde jsme představili svou novou kolekci účesů.


Svou prezentaci jsme věnovali tématu mezilidských vztahů. Vystoupení neslo název STRINGS of LOVE ('Nitě lásky') a bylo doprovázeno pronikavým monologem, jehož poselstvím je vyzvat diváky k tomu, aby uviděli sílu v propojení. Aby naplnili vazby mezi sebou láskou a dáváním a tím do nich nechali vstoupit světlo. Každý vlas, každý propletený nitěmi pramen v účesech znázorňuje vzájemné spojení lidí a to, jak je v dnešní době důležité, krásné, osvobozující vybudovat to správné propojení a v tom se nabízí řešení pro naši společnost.


STRINGS of LOVE
STRINGS of LOVE
STRINGS of LOVE

Barevné prvky v oblečení modelek symbolizují záměrnou odlišnost a unikátnost každého člověka a instalace s nataženými mezi nimi nitěmi současně poukazuje na jejich vzájemnou propojenost. „Vazby mezi lidmi jsou jako neviditelné nitě. Pokud je i přes své odlišnosti uzřeme, začneme vnímat, jak je vše ve světě propojeno. Všichni lidé jsou navzájem propojeni a závisí jeden na druhém, jen to nevnímáme.” Ideou kolekce chceme inspirovat společnost k tomu, abychom přenesli svou pozornost od sebe směrem k lidem, kteří nás obklopují.


Tento koncept organicky navazuje na vizi a misi našeho brandu, který budoucnost salonní vlasové péče vidí v umění se vcítit do skutečných potřeb zákazníků a v individuálním přístupu ke každému z nich. Spouštíme tedy nový model brandu, který posouvá hranice kadeřnických služeb a svým přístupem bychom rádi inspirovali i další poskytovatele služeb v různých oblastech.


Děkujeme za spolupráci na dokonalém projektu.

Make-up: Hristina Georgievsky

Styling: Tereza Rozalie Kladošová

Hudba & Hlas: Václav Rouček

Choreografie: Angee Rouček

Text: Generation Phi

Video: Marek Jarkovský

Fotky: Vojtěch Veškrna

Youtube