VERONIKA MATĚJKOVÁ

Tým

Veronika Matějková instagram icon

Junior Stylist

Čím chtěli rodiče, aby ses stala?


Vzpomínám si, jak mi rodiče vždy říkali, že jednou ze mě bude kardiovaskulární chirurg. Já jsem se však vydala jinou cestou. Už na základní škole mě pohltily vlasy a bylo jasné, kam moje cesta povede dále. Vlasy mě nadchly natolik, že jsem měla hned jasno. Svůj sen jsem si začala plnit nástupem na učňák. Dnes můžu říct, že to opravdu bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohla udělat. A i když ze mě není chirurg nebo primářka, dostávám tu největší podporu, kterou jen člověk od rodiny může dostávat.


Co tě nejvíce baví na kadeřničině?


Největší radost přišla, když mi na učňáku odcházely spokojené klientky s úsměvem. V tu chvíli jsem se utvrdila, že přesně u tohoto řemesla chci zůstat, protože dokázat někomu vykouzlit úsměv na tváři je přesně to, co potřebuji v životě i nadále. To, že zvládnu někomu udělat den hezčí, je pro mě ohromný náboj energie po zbytek dne.


Proč jsi zrovna u Petry?


Petra mě provázela už od školy. Úspěšní kadeřníci u nás na škole bylo velké téma. Nikdy bych si ale nemyslela, že by moje práce mohla být právě u Petry v salonu a stříhat po boku někoho tak úspěšného v oboru. Po škole jsem náhodou narazila na její inzerát a musela jsem to hned zkusit. Do šance pracovat v salonu jsem se doslova zakoukala tak, že nastalo okamžité stěhování do Prahy. Jsem vděčná za to, že tu můžu být. A dává mi to neskutečný náboj se posouvat dál.


Jaký máš rada styl vlasů?


Od doby, co pracuji u Petry, si začínám uvědomovat, že mě strašně baví, když je finální vzhled účesu hladký a vlas jako takový je krásně uhlazený a zatáhnutý. Myslím si, že uvnitř sebe to beru jako výzvu. Dotáhnout vlas do fáze, kdy je opravdu zatáhnutý a finální účes je lehký a vzdušný. Proto je pro mě foukaná jedna z věcí, kterou bych chtěla stále a stále zdokonalovat.