Letní péče o vlasy je důležitá!


Teploty letí rychlostí blesku nahoru. Léto je definitivně tady a to pro vlasy znamená jediné - velká zátěž.

Ale proč jsou vlastně letní dny pro vlasy zátěží? Je to jednoduché, právě během horkých dnů vyhledáváme, kde se zchladit. Častou volbou pak bývají chlorované bazény nebo slané moře. Často se také vystavujeme slunečnímu záření, které kromě pleti, působí i na vlasy.

Zatímco chránit pokožku je naprosto běžné, tak na UV ochranu vlasů často zapomínáme. Správná letní péče vlasy nejen chrání, ale i čistí a hydratuje.

„Pokud o vlasy dlouhodobě pečujeme, pravidelně navštěvujeme kadeřníka, jenž se o ně stará a dává jim, co potřebují, jsou odolné, a proto se nemusíme bát jednorázového slunění, které by vlasy narušilo,“ vysvětluje Petra.

Jakou letní kosmetiku zařadit?

Každá kvalitní značka vlasové kosmetiky nabízí ve svém sortimentu mimo jiné přípravky „sluneční řady“, tedy ty které obsahují potřebný ochranný filtr. Jsou to šampony, které umí z vlasů účinně, rychle a jemně odstranit zbytky soli z mořské vody, nebo částečky chloru z bazénové vody. Právě chlor odstraňuje z vlasů lipidy a vlas pak ztrácí svoji pružnost, lesk a je více náchylný k poškození. Správná kosmetika o vlasy pečuje a vyživuje je.

Petra radí: „Podstatné je nepoužívat pro péči o vlasy pouze šampon, ale doplnit ho dalšími přípravky, které vlas regenerují a dopují ho chybějícími látkami. Mezi náš oblíbený letní sortiment patří například CC Créme z řady Soleil od Kérastase, kromě ochrany před sluncem vám vlasy i rozzáří. Vyplatí se nezapomínat ani na péči po slunění – kondicionéry pro snadné rozčesávání, které snižují riziko poškození vlasů a zároveň mu dodají potřebnou výživu. Nezapomínejte ani na masky s velkou vyživující a regenerační schopností. Vhodné je také používat přes den různé vlasové spreje nebo séra ze sluneční řady.“

Vlny pomocí kůmly

Zmiňované přípravky vhodně a účinně ochrání vlasy během dne, kdy jsou vystavené nepříznivým vnějším vlivům. Většina z nich obsahuje kromě UV filtrů i pečující látky. Některé jsou dokonce na hranici stylingových přípravků, dá se jimi tvarovat účesy, a přitom vlasy nenápadně a účinně chránit.

Vlny pomocí kůmly

„Podstatnou roli v letní péči o vlasy hraje důležitá, i když možná triviální, rada, jak vlasy nejlépe chránit před účinky záření slunečních paprsků – nosit pokrývku hlavy. Je to v podstatě ta nejúčinnější a nejdostupnější zbraň proti ostrým slunečním paprskům. Nezapomínejte na ni, vyplatí se to!“ zdůrazňuje Petra.

Řada Solei od značky Kérastase je dostupná navíc i v mini cestovním balení, tak abyste své vlasy mohli chránit i na cestách!

Chcete vědět, jaké produkty jsou pro vás ideální a kterou sluneční řadu zvolit? Zastavte se u nás na konzultaci! Budeme se na vás těšit.

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420224222442, kralodvorska@petramechurova.cz