PETRA MĚCHUROVÁ

Tým

instagram icon

Majitelka salonu

Jako první žena na světě získala mezinárodní prestižní ocenění AIPP GRAND TROPHY. Její kariéra je ozdobená celou řadou cenných trofejí, skvělých kadeřnických show, kterými inspirovala kadeřníky po celém světě jako třeba v Anglii, Francii, Brazílii nebo v Argentině. Je dlouholetým ambasadorem značky L´Oréal Professionnel. Věnuje se školení kadeřníků, česání pro módní návrháře nebo časopisy, tvoří kolekce účesů, které sklízí uznání doma i ve světě. Největší úspěch je ale její salon a skvělý tým. Srdeční záležitostí pak práce a rodina.


Jaké je být současně kadeřníkem a šéfem, jak se cítíš v obou pozicích?


Jako kadeřník vymýšlím a tvořím to, co cítím, že vyplývá z mé dohody s klientem. Tedy sama rozhoduji a stojím si za svým názorem. Být šéfem je o mnoho těžší a neustále i po 20 letech se to učím. Musí platit určitá obecná pravidla, jednotnost, ale současně je každý kadeřník úplně jiný. Snažím se přizpůsobovat každému jednotlivci a to není vůbec jednoduché v týmu 23 lidí. Samozřejmě ale mám vizi, jak má moje značka fungovat jak po umělecké, tak po provozní stránce, a nemám problém to dát najevo. Bez toho by salon nemohl fungovat.


Čeho si ceníš na svém týmu?


Oceňuji hlavně, jak dokážou držet při sobě a být za jedno, i když jsou každý jiný. Navzájem se podporují, spolupracují, učí se od sebe a pomáhají si, jsou si inspirací navzájem. Je radost se na ně dívat. Je to živý silný organismus a jsem na ně opravdu pyšná.


Když se za sebe ohlédneš, změnila bys něco?


Jsem hrdá na to, co všechno jsem zvládla, vybudovala, vyhrála, nafotila. I kolik kvalitních lidí jsem „vychovala“ a mohla je podpořit v jejich talentu. Neměnila bych nic. Kdybych mohla, tak změním snad jen čas strávený s rodinou. Té energie a času jsem do salonu vložila opravdu mnoho. Ale jsem šťastná, že se mi povedlo oboje – salon i rodina s manželem a dvěma skvělými dětmi.


Dokázala jsi vyhrát řadu světových cen, jak se teď díváš na svoji práci v minulosti, na kolekce, které jsi vytvořila?


Jsem na sebe přísná a náročná na výsledek. To o sobě vím já i ostatní. Jenže je to vlastně skvělá věc v tom, že se mi všechny kolekce pořád líbí, stojím si za nimi. Vždy jsem do všeho, co jsem dělala, ať to byly kolekce, show nebo školení, vkládala maximum. Pořád chci ostatní inspirovat tím, co dělám a jak to dělám. Nedělám nic napůl, ale naplno nejlépe, jak to jde. Snažím se užít si každý den a každou chvíli, mít dobrý pocit a umět se z toho radovat.