Péče o vlasy v zimě


Poslední víkend nám dal jasně najevo, že zima ještě není zdaleka u konce. Zima umí být krásná, a to hlavně když pokryje krajinu bílým sněhem. Co to však znamená pro naše vlasy? Každý asi známe ten nepříjemný pocit elektrizujících vlasů po příchodu do vnitřních prostor, vlasy bez objemu po sundání čepice nebo naopak více se mastící pokožku právě kvůli nošení pokrývky hlavy.

Právě kvůli výše zmíněným problémům je důležité během zimy o vlasy a hlavně pokožku hlavy pečovat mnohem intenzivněji než jsme zvyklí v jiných ročních období. V následujícím článku vám dáme pár rad, jak na to.

1. Správné mytí vlasů


Hned na začátek musíme opět zdůraznit správné mytí vlasů, to je totiž klíčem ke zdravým vlasům za každého ročního období a v zimě to pak platí dvojnásob. V zimních dnech je pak ještě důležité nemýt vlasy příliš horkou vodou, protože právě vařící voda z nich může vytáhnout vlhkost a vlasy mají tendenci se poté více lámat. Přesný postup jak na správné mytí vlasů si pak můžete přečíst již v jednom z našich článků zde.2. Ne mokrým vlasům venku!


Nikdy nevycházejte z domu s mokrými nebo jen lehce vlhkými vlasy. Mokré vlasy by venku mohly lehce zmrznout a následně se polámat. Proto se vždy ujistěte, že jsou vaše vlasy dobře vysušené a domov opouštíte se zcela suchými vlasy.


3. Výživa pro vlasy


Pokud jste normálně zvyklí používat pouze šampon a kondicionér, možná byste měli během zimy doplnit zásobu produktů pro péči o vaše vlasy. V zimě byste určitě měli pravidelně používat hloubkovou péči v podobě masky. Pokud nevíte, jakou vybrat, dejte nám vědět a my vám rádi poradíme. Dobrým pomocníkem je také produkt přímo vyvinutý do zimních radovánek - Anti Frizz.

Dalším nezbytným produktem je pak olejíček, který aplikujeme vždy do konečků vlasů. Olejíček dodá vlasům nejen lesk, ale dokonce je i vyživí a eliminuje jejich elektrizování.4. Čepice


I když máte možná pocit, že právě díky čepici vaše vlasy ztrácejí objem, tak vězte, že její nenošení v mrazivých dnech by způsobilo ještě větší škody než jen ztráta objemu. Jak jsme již zmínili, vlasy, které jsou vystavené mrazu a suchému zimnímu vzduchu, mají větší tendenci se lámat. Proto nošení čepice rozhodně doporučujeme.

A pokud vás trápí ztráta objemu nebo následné elektrizování vlasů po sundání čepice, doporučujeme pořídit vhodné produkty z našeho e-shopu, které vám s těmito problémy pomůžou.5. Pravidelné zastřihávání konečků


Poslední tip je v současné situaci trochu nepraktický, my však doufáme, že již brzy budeme moci náš salon otevřít a opět vám dopřát naši péči a vámi zasloužený relax. Protože pravidelné zastřihávání konečků je důležitou součástí péče pro každé zdravé vlasy. Pravidelnost se pak může lišit u každého klienta. U těch více poškozených vlasů doporučujeme chodit na zastřihávání konečků každý měsíc, u zdravých vlasů to stačí jednou za tři měsíce.