Péče o dětské vlasy


Vyzpovídali jsme pro vás Petru na téma dětské vlasy, jak se o ně starat, aby byly krásné a vaše malé princezny byly spokojené.Jak pečovat o dětské vlasy?

Jako o vlastní, dejte jim velkou dávku péče. A i když se to nezdá, dětské vlasy jsou velmi často polámané a přetrhané. Stačí nesprávná gumička, sponky a jemné dětské vlasy jsou rázem poničené. Snažte se proto hodně posilovat regeneraci, buď oplachovací maskou nebo neoplachovacími spreji.


Jak na pravidelně se zacuchávající vlásky?

To je individuální, při pravidelné péči se dětské vlásky cuchat nebudou. Jiná situace je ovšem s kudrnatými vlasy, ty k zacuchuvání budou tíhnout vždy a pravidelným rozčesáváním je naopak poničíte. Rozčesávejte je pouze ve fázi, kdy je ve vlasech péče nebo přípravek na lepší rozčesávání. Jedině tak si udržíte vlasy bez polámaných konečků.

Dětské vlásky potřebují velkou dávku péče! Petra


Jaký účes je pro dítě nejvhodnější?

Pro dítě je nejdůležitější, aby vytvořený účes byl praktický. Nemá smysl dětem tvořit extravagantní účesy, naopak v jednoduchosti a přirozenosti je krása. Vhodné je respektovat přirozený růst vlasů a vytvořit účes, který bude sedět a nemusí se několikrát přečesávat.

Na denní nošení se perfektně hodí zapletené vlasy, které se po celé den udrží spojené. Vlasy tak nemají možnost se polámat při hraní o koberec nebo o čepici či šálu. Při stahování vlasů si dávejte pozor na správný výběr gumičky, vybírejte takovou která ve vlasech nebude klouzat, ale ani vlasy nepotrhá. Nejlepší je klasická guma.

Petro, a máš nějaké své tipy na dětské vlasy?

Jednoznačně regenerace ve spreji! U jemných vlasů malých holčiček je dobré vlasy ustřihnout na mikádo, vlasy pak opticky zhoustnou. A co se týče denního nošení, tak doporučuji vyzkoušet trik, díky kterému vlasy lépe drží a nepoletují okolo hlavy – zkuste vlasy před zaplétáním lehce navlhčit.

Objednejte se na střih nebo konzultaci, jak o vlasy pečovat:

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420224222442, kralodvorska@petramechurova.cz