MIROSLAV RANDUCH

Tým

Top Stylist

Kadeřníkem je od roku 2007, z toho si tři roky vyzkoušel práci technologa a školitele značky L´Oréal Professionnel. Díky zkušenostem a své tvrdohlavosti si poradí s každou výzvou.


Jak jsi přišel na profesi kadeřníka?


Ani tak ne já jako maminka, ta chtěla mít soukromého kadeřníka. Já jsem chtěl být kuchařem nebo archeologem. Teď, když nemám v ruce nůžky, držím v rukou foťák nebo počítač. IT mě baví, tento svět je hodně propojený s kadeřnickým. Díky různým aplikacím na účesy si bez rizika vyzkoušíte, co Vám sluší a co ne. Také inspirací je na síti hodně, počínaje celebritami na Instagramu přes obrázky na Pinterestu až po vzdělávání na YouTube.


Rád chodíš na kurzy nebo radši sám školíš?


Práce školitele a technologa mě moc bavila. Ale všechno má být v rovnováze, nejde jen vydávat ze sebe, je potřeba na druhé straně nasávat také vědomosti a nové věci. Já na sobě rád pracuji a to ve více směrech. Mám za sebou fotografický kurz a plánuji absolvovat kurz grafického designu a kurz práce s Photoshopem.


S čím nejtěžším jsi se zatím při práci s vlasy setkal?


Náročné bylo stahování barvy, které zabralo 12 hodin. Byla to i fyzicky velká námaha, ale nemám problém se zapřít a dokázat cokoli. Slovo nejde nemám ve slovníku a vzdávat se nemám ve zvyku. Oříšek byl také zdánlivě jednoduchá práce – udělat něco dokonale přirozeného uměle. Byl to účes na pyžama party, který měl vypadat jako „ráno vstala a šla“.


A co tě nejvíc baví s vlasy?


Mám rád od všeho něco. Kdybych se zaměřil jen například na střihy, tak by mi zase chybělo barvení a naopak. Nechci ustrnout a zapadnout do stereotypu. Mám rád změny, které jsou vždy výzva, zda se podaří a sednou. Jinak se mi stylově na vlasech líbí spíše přirozenost, ne velké extrémy.


IČ: 10967508