LUCIE JANYŠKOVÁ

Tým

Top Stylist

Komunikace v angličtině jí není cizí.Lucie pracuje po boku Petry Měchurové od roku 2004 a je nedílnou součástí salonu. V ruce má veškeré technické dovednosti a stála u mnoha úspěchů salonu, kterým byla třeba i show na světovém kadeřnickém veletrhu Mondial Coiffure Beauté.


Lze si vůbec představit, že bys byla něčím jiným než kadeřníkem?


Jako malá jsem chtěla být zdravotní sestřička, jenže tenkrát mi vadil odběr krve. Ráda se starám o lidi, mám z toho dobrý pocit stejně jako pracovat v kolektivu. Tím vším mě moje práce naplňuje. Neměnila bych. Tuhle práci chci dělat navždy, co to jen půjde!


A kde čerpáš síly?


V přírodě, jógou, vařením nebo klidně jen spánkem. Musím někdy zastavit a dobít baterky. Práce kadeřníka je náročná fyzicky i psychicky, k tomu se starám o handicapovaného syna, tudíž někdy potřebuji být sama a hloubkově zrelaxovat.


Jaká je tvoje nejoblíbenější kadeřnická disciplína?


Mám dlouholetou praxi a za ta léta mám v ruce tak nějak všechno, takže kromě střihů, které miluji a piluji do detailu každý z nich, se ráda zaměřuji na finální styling účesů. Je to tečka za barvou i střihem, kde se všechno zúročí.


Jsi tu už přes patnáct let, neomrzelo tě pracovat v jednom salonu?


Vůbec ne! Tady se pořád něco děje, je tu plno kreativity, velký kolektiv, navzájem se inspirujeme a posouváme kupředu. Klienti jsou díky úrovni salonu náročnější, a proto je to každý den výzva, žádný stereotyp. Petře se daří dělat příjemné pracovní prostředí a zázemí pro dlouholeté i nové kadeřníky, takže si klidně umím představit tu být dalších patnáct let.