2019

Kolekce

PROJECT SENIOR

„Projekt Senior“ je týmovým projektem kadeřníků našeho salonu. Senior stylisté vytvořili kolekci určenou ženám každého věku. Při její tvorbě kladli důraz na detaily tak, aby konečný výtvor každého z kadeřníků skutečně vystihoval jeho rukopis.

David Klíč, kterému se v salonu přezdívá „mistr na mikáda“, vytvořil polodlouhý účes s dominantní ofinou ve výraznějším zrzavém odstínu, k jehož finální úpravě použil jemné zvlnění, aby celému účesu dodal nadýchanou lehkost.

Veronika Králová miluje jemnost a ženskost v netradičních barevných kombinacích a inspiruje se ležérností ve střizích i barvách. Právě na to vsadila při tvorbě vzdušného, až vílovsky rozevlátého účesu s šedostříbrným probarvením, vhodným pro blonďaté i šedivějící vlasy.

Třetím z kadeřníků senior stylistů je Michal Sladký. Má blízký vztah k módnímu průmyslu a často připravuje modelky na přehlídky. V účesech rád využívá kombinace klasiky a kreativity, což vystihuje jeho výtvor s výraznou, striktně upravenou klasickou ofinou, detailně probarvenou odvážnějšími odstíny oranžové, růžové a fialkové.

„Projekt Senior“ je součástí snahy Petry Měchurové poskytovat všem našim kadeřníkům ty nejlepší podmínky pro samostatný kariérní rozvoj a tvůrčí svobodu. Petra na týmové projekty kadeřníků dohlíží skrze objektiv jako fotografka.

CREDITS

Hair Concept: Tým salonu

Photo: Petra Měchurová

Make-up: Tomáš Hemr

PROJECT JUNIOR

Týmová práce kadeřníků junior stylistů je pro mladé dívky. Mladí kadeřníci vytvořili kolekci barev a střihů, které jsou jemné, nositelné a díky své lehkosti vhodné právě pro mladé slečny. Odstíny jsou navrženy tak, aby kombinace nebyly příliš nápadné a násilné, ale zároveň zůstaly trendy a dívčí. K jejich tvorbě kadeřníci použili přelivové semi-permanentní barvy Colorful Hair od značky L’Oréal Professionnel, což je barevná regenerace bez amoniaku, která se vymývá a vlasy po ní zůstávají krásné a zdravé. Celou kolekci provází mladistvá vzdušnost a jednoduchá krása.

Kolekci navrhnul zcela samostatně tým kadeřníků, kteří pracují v Salonu Petra Měchurová na pozici „junior stylist“. Projekt má za úkol poskytnout juniorským kadeřníkům nejen tvůrčí svobodu, ale také prohloubit jejich zkušenosti s týmovou prací při focení se vším, co k tomu patří. Petra Měchurová osobně celou kolekci zaštítila z pozice fotografky.

CREDITS

Hair&Concept: Tým salonu 

Photo: Petra Měchurová

Make-up: Hristina Georgievski

Styling: Erika Partyková

XY GENERATION

Nová generace si sebou nese příznačný charakter, a tím je odvaha a to ve všech svých významech. Tým salonu Petra Měchurová je nyní odvážný a má rád výrazné střihy, které podtrhnou krásu každé osobnosti a jsou nadčasové stejně tak jako denim, který se stal inspirací pro projekt Generace XYZ.

Denim nás provází od 17. století, i dnes je nejpoužívanější materiálem objevujícím se téměř v každé módní kolekci, a to především pro jeho mnoho podob v barevnosti, střihu, ležérnosti i výrazné šarmantnosti, naskýtající novou inspiraci pro zpracování vlasu. „Různodost pojetí denimu se promítá do našeho projektu Generace XYZ. A stejně jako denim boří hranice v nositelnosti a unisexu, připojujeme se i my k tomuto pojetí. I velmi krátký střih je nyní ženský. Ofiny v různých formách prostřihu a velikosti dodají vlasům pocit lehkosti a praktičnosti. Střihy s barvou jsou určeny pro všechny generace a je dobré zkusit změnu a vyzkoušet si, že tato kolekce sedí každé generaci, stejně jako denim,“ komentuje Petra Měchurová, která se společně s ostatními kadeřníky salonu na projektu podílela.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová