2018

Kolekce

I AM

Kolekce I am, to jsou všechna vaše přání, co jste si kdy chtěli splnit, všechny osobnosti, kterými jste kdy chtěli být, všechny emoce, které jste kdy chtěli vyjádřit, a všechna ta slova, které jste kdy chtěli říct.

„Vyjádřete své niterné pocity pomocí vlasů a buďte tím, kým chcete opravdu být – řekněte to vlasy,“ to je poselství Petry Měchurové skrze její novou kolekci I am. m zrzavém odstínu, k jehož finální úpravě použil jemné zvlnění, aby celému účesu dodal nadýchanou lehkost.

Petra Měchurová v kolekci I am ještě více prohlubuje své minimalistické pojetí střihů a doplňuje ho o výrazné detaily. Ostré střihy s důrazem na jednotlivosti a kontrastní barevné pojetí s jemnými přechody podtrhují přednosti tváře a probouzejí mnohdy opomíjenou ženskost. Přičemž současně s tím kolekce kráčí ruku v ruce s aktuálně největším trendem – krátkými vlasy.

S kolekcí „I am“ Petra Měchurová vyhrála kategorii Dámský komerční účes Praha v soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: John Rawson

Make-up: Lan Nguyen-Grealis

PUNK REVISED

Na první pohled patrné ovlivnění Davidem Bowie, který byl pro Annu ústředním motivem při navrhování kolekce. Jeho význam a celková podstata se prolíná v celém pojetí kolekce, a to jak ve stylu jednotlivých střihů, tak i při tvorbě make-upu a stylingu. Střihy jsou vybroušené do ostřejších linií, evokují éru 80. let v novodobém dynamickém pojetí. Anna si v kolekci pohrála s detaily jako jsou krátké podstřihy, kombinování různých textur vlasů, barev a styling.

„David Bowie je pro mne symbolem. Styl, který přinesl na scénu je inovativní a neustále ve mne probouzí kreativitu,“ komentuje Anna Pavlicová, top stylistka Salonu Petra Měchurová svoji kolekci Punk revised.

Anna se ve svých kolekcích ráda věnuje propojení jemných ženských rysů s výraznějším stylingem. Jinak tomu není ani v této kolekci, kde jemné ženské tóny doplňuje rockový styl. Výsledný efekt posouvá její kreativitu zase o kus dál.

CREDITS

Hair&Concept: Anna Pavlicová

Photo: Nikola Šrajerová

Make-up: Tomáš Hemr

Styling: Lenka Pavlů