2017

Kolekce

ICONIC

“Své klienty chci účesem inspirovat, aby nalezli svůj vlastní styl, osobitost. I zdánlivé maličkosti mohou být hybnou silou. Tak proč ne vlasy?” říká Petra Měchurová o své nové kolekci ICONIC.

Nová kolekce Petry Měchurové vás nenechá v klidu, vaše oči i myšlenky se k ní budou neustále vracet, až i vy překročíte svoji hranici všedních dnů a vstoupíte do nového světa vlasů. Buďte ikonou! Řekněte to vlasy!

Petra Měchurová ve své kolekci ukazuje, že se ve vlasech může prolínat vše – čas, styl, barva i tvar. Ostré geometrické tvary se odvážně doplňují se zaobleným a nadýchaným retro stylem. Elegantní a tolik ženský “french touch” Petry Měchurové stojí hned vedle ostře vybroušeného a osobitého “London style”. Ostatně ne nadarmo tato kolekce vznikla právě v Londýně.

Petra o ní říká: “Symbolizuje sílu každého z nás. Naši vnitřní sílu stát se kým chceme. Chtěla jsem vytvořit kolekci dynamickou, která bude přímá a sebevědomá. Tak vnímám i mladou generaci.”

Vlasy se objevují v ultra krátkém střihu s asymetrickými prvky a rebelským stylingem, tolik oblíbené mikádo Petra představuje v zaobleném tvaru s měkkými liniemi a dlouhé vlasy vidí v kontrastním stylu ofiny ostře střižené v půli čela sahající až za uši, kde přechází v ultra dlouhé délky.

Barvy ve vlasech jsou nečekané a zneklidňující. Zapomeňte na umírněné odstíny a vydejte se vstříc novým experimentálním spojením, jako je modrofialová nebo šedočerná směs odstínů. Tóny, i když v neobvyklých barvách, tu jemně přecházejí a i přes svoji výstřednost decentně přitahují pozornost k propracovanému střihu a jednotlivým detailům v účesu.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: John Rawson

Make-up: Lan Nguyen-Grealis

Make-up: Styling: Jared Green

POLARITY MEN

Pánská kolekce Polarity vyniká svými kontrasty, které se odráží v celkovém pojetí muže. Promítá se zde možnost dnešní doby spojit aktuální trendy s dobovými postavami a styly z minulých století. Nejnovější střihové trendy tak doplňuje styling, jenž vyobrazuje předcházející dekády. Krásné materiály, ostře tlumené barvy a nevšední detaily poukazují na luxus dávných dob, kde se snoubí mysteriozní pojetí umělců jako Henri de Toulouse-Lautrec, s křehkou temnotou poezie Edgara Alana Poe, či Charlese Baudelaire.

Účesy vynikají nadčasovou variabilitou, která otevírá dveře kreativitě a nabádá tak muže k větší hravosti a stylu, jehož lze jednoduše dosáhnout. Letmým stylingem se z účesu pro businessmeny stane uvolněný střih odpovídající aktuální náladě muže. Ať už zvolíte moderní tvář účesu nebo se budete držet klasických střihů, doplňujte je výraznějšími prvky. Aktuálně si můžete dovolit výhol s delšími vlasy i kontrastní účesy, které nemusejí splňovat žádná pravidla, spíše naopak. Probuďte v sobě hravost a svoji aktuální náladu řekněte vlasy!

CREDITS

Hair&Concept: Jakub Beneš

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Hristina Georgievski

Styling: Miroslava Danielová

POLARITY

Dvě odlišná ztvárnění, dva odlišné účesy, odlišný styling a přitom obě jsou ženy. Anna Pavlicová se ve své kolekci účesů snažila znázornit různorodost ženské tváře. Křehká bytost, která je čistá, něžná, svěží, se dokáže proměnit v rafinovanou, jedinečnou a nadčasovou ženu.

“Kombinace anděla a ďábla, i taková dokáže být žena a záleží jen na ní, kterou z těchto duší v sobě chce právě podtrhnout,” říká o své kolekci Anna Pavlicová.

Účesy na první dojem působí sofistikovaně s důrazem na detail. V základu jsou přitom uvolněné a překvapují svojí jednoduchostí. Jednoduchostí, která otevírá v ženě mladistvost, probouzí v ní skrytou rozvernost a hravost.

CREDITS

Hair&Concept: Jakub Beneš

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Hristina Georgievski

Styling: Miroslava Danielová