2016

Kolekce

ORIGIN

Nová kolekce by se v minimalistickém popisu, stejně tak jako je ona sama stvořena, dala shrnout do pár slov: stylovost v ostře broušených tvarech.

Nové délky mikáda, které lichotí obličeji, ofiny a patky, které se prodlužují. Textura vlasů, která obléká obličej a doladí tak celkový styl. Petra Měchurová v nové kolekci účesů propojuje víc než kdy dřív módu a vlasy. Znovu potvrzuje svoji pozici na módní špici v kadeřnictví.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Margita Skřenková

Make-up: Jana Kapounová

CLAUDE MONET

Vzpomínky pocházející z francouzského pobřeží, kde se každé ráno vycházející slunce odráží na modravé hladině moře, se staly základní inspirací při tvorbě kolekce Claude Monet. Ze zachycených smyslových prožitků získáte dojmy jako z Monetova velkého díla.

Až křehce působící kolekce je však naopak plná síly a hloubky. Celou kompozici podněcuje jemný vánek dodávající vlasům pohyb, jejich přirozenou lehkost a vzdušnost. Ženské vlasy jsou zachyceny ve své přirozené jemnosti a rozpustilosti, tak jak je ráda nosí každá žena.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Patricia Estanguet

Make-up: Hristina Georgievski

Styling: Oldřiška Křížová

ORIGIN KIDS

Dětská přirozenost je někdy až oslňující, jemnost vlasů a jejich barevnost měnící se s každým paprskem slunce. A stejně jako děti své vlasy milují natolik, až mají tendence je ocumlávat, my milujeme své děti a chceme uchovat jejich krásu, přirozenost a rozvíjet v nich vkus a styl. Pravidelné návštěvy kadeřníka a zastřihávání vlasů jsou nutností, která se nám vyplácí. Jak děti rostou, učí se jak s vlasy správně zacházet, dovídají se, co je pro ně dobré a čemu by se naopak měly po celý život vyhnout.

„Každá žena, která má děti, se snaží novou generaci vychovat co nejlépe. A stejně jako děti učíme pravidelně chodit k lékaři, měli bychom je naučit pravidelně chodit ke kadeřníkovi,” upozorňuje Petra Měchurová.

A jak o dětské vlasy pečovat? „Jako o vlastní. Dejte jim velkou dávku péče. I když se to nezdá, dětské vlasy jsou velmi často polámané a přetrhané. Stačí nesprávná gumička, sponky, v zimě nošení čepice a jemné dětské vlasy jsou rázem poničené. Snažte se proto hodně posilovat regeneraci, buď oplachovací maskou, nebo neoplachovacími spreji,“ odpovídá Petra Měchurová.

Jaký účes je pro dítě nejvhodnější? Petra říká: „Pro dítě je nejdůležitější, aby vytvořený účes byl praktický. Nemá smysl dětem tvořit extravagantní účesy, naopak v jednoduchosti a přirozenosti je krása. Vhodné je respektovat přirozený růst vlasů a vytvořit účes, který bude sedět a nemusí se několikrát přečesávat. Na denní nošení se perfektně hodí zapletené vlasy, které se po celé den udrží spojené. Vlasy tak nemají možnost se polámat např. při hraní nebo oblékání. Při stahování vlasů si dávejte pozor na správný výběr gumičky, vybírejte takovou která ve vlasech nebude klouzat, ale ani vlasy nepotrhá.”

„Sestříhání ofiny se u dětí jeví jako skvělý nápad. Pozor ale na to, že vaše dítě může mít s ofinou problém. Poznáte to jednoduše podle toho, že se ji bude snažit dát z obličeje pryč. Jsou totiž děti, které vlasy v obličeji nesnesou. A když už vaše dítě ofinu zvládne, myslete na pravidelné zastřihávání!” varuje Petra Měchurová.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Margita Skřenková

Styling: Jana Kapounová

GLITTER

Třpytivé až oslňující ulice New Yorku jsou místem, kde se zrodila inspirace pro kolekci Glitter. Místem plného zářících neonů, pulzujících tvarů a různých nálad. Směsice nálad a neotřelých barev, před kterými člověk raději sklopí oči, jen aby nebyl oslněn, to vše je na první pohled Glitter. Po seznámení vás ovšem dostane svými rafinovaným střihy, nadčasovostí svěžího světa a nakonec ona samotná se stane poudem neustálých inspirací.

CREDITS

Hair&Concept: Anna Pavlicová

Photo: Nikola Šrajerová

Make-up: Hristina Georgievski

Styling: Lenka Pavlů

YOUNG GENERATION

Mladistvost plná nových střihů, barev a stylingu, to je nová kolekce Young Generation, kterou připravila právě mladá generace ze Salonu Petra Měchurová.

Mladá generace hledá inspiraci nejenom okolo sebe, ale i v sobě. Je to právě ta mladistvá dravost a dychtivost, které je vedou k vyšším cílům a podněcují v nich tendenci vymykat se daným pravidlům a zažitým trendům. Jen díky tomu se kadeřníci dostávají na vyšší úroveň a my máme možnost pozorovat jejich růst v kolekcích.

Kolekce Young Generation nechává ve vlasech volnost a pohyb, což v nich ponechává jejich přirozenost, kterou svěže oživuje zajímavá barevná kombinace. V základu hezké pevné vlasy tak perfektně doplňují výrazné detaily jak ve střizích tak v barvách, které jemně přecházejí až do extravagantního stylu a to i u pánských modelů.

Kadeřnici zde vyjadřují své pocity, emoce a hloubku osobnosti. Samotná osobnost modela byla zárodkem celé myšlenky a finálního stylingu. “Snažila jsem se účes vytvořit přímo pro modelku Evu, tak jak jí znám a vnímám. Měla jsem dojem, že spojením růžové a šedé barvy podtrhnu její osobnost. ” dodává Anna Pavlicová. Podobně vnímal svoji práci i Jan Chvojka, která se nechal inspirovat Alenkou v říši divů, kde se prolíná velké množství barev až v nemožných kombinacích. “Tento film je pro mě inspirací, ta spousta barev, nakonec jsem si vybral šedivomodrou kombinaci, která ve mě evokuje sofistikovanost a novodobost a přidává modelce na hlubším výrazu,” komentuje Jan Chvojka svoji práci. A podobnou barevnou kombinaci nezávazně na práci Honzy si vybrala Jana Vrátná: “Nevšední barevná kombinace tmavě modré s přechodem do bíla ve mě probouzí nespoutanou sílu moře, vlny bíjící se o útesy a bílá pěna pohlcující vše okolo. Něco takové jsem se snažila vnuktnout do vlasů modela.”

CREDITS

Hair&Concept: Viera Banášová

Photo: Nikola Šrajerová

Make-up: Tomáš Hemr

Styling: Lenka Pavlů

BERLINER

Salon Petra Měchurová má nominaci na titul Kadeřník roku 2015

9. února 2016 byly vyhlášeny nominace na 14. ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015. Na pomyslném kadeřnickém trůnu opět zasedne nejlepší kadeřník z České republiky nebo Slovenska. Své želízko v ohni má letos opět i Salon Petra Měchurová, a to v podobě Senior Stylisty Honzy Chvojky, který je nominovaný v kategorii Pánský komerční účes s kolekcí Berliner.

Honza pro Salon Petra Měchurová začal pracovat hned po škole. Má velké ambice stát se perfektním kadeřníkem a díky jeho přístupu k práci, kterou vnímá jako náplň života, se mu jeho sen rychle plní. Honza je nominovaný s kolekcí Berliner, která je podle jeho slov plná vzdušnosti a zároveň přirozenosti. Jak uvedl: „Svou kolekci jsem postavil na přírodních barvách ve vlasech. Chtěl jsem ukázat, že i klasické účesy mohou být velmi rafinované a sexy. Z mé zkušenosti vím, že žádný muž nechce vybočovat, ale přitom se chce odlišit od ostatních mužů.“

Vzdělávání a neustálý vývoj vnímá jako základ kadeřnické profese. Pravidelně se účastní různých seminářů zaměřených na vlasové trendy, styling a barvení. „Nominace mě mile překvapila. Už jen to, že jsem se umístil mezi pěti nejlepšími kadeřníky v této kategorii, mne posouvá dál. Zároveň je to pro mě zpráva, že na to jdu dobře a že mám dál bojovat,“ dodal Honza.

Kdo vyhraje titul Kadeřník roku 2015 se dozvíme 16. dubna 2016.

CREDITS

Hair&Concept: Jan Chvojka

Photo: Nikola Šrajerová

Make-up: Renata Zelinková

Styling: Lenka Pavlů