2015

Kolekce

DRIVE

Nová kolekce Petry Měchurové se v dámských účesech zaměřuje na hru s vlasovým materiálem, který, podobně jako módní návrháři látku, tvaruje, zkracuje či prodlužuje. Tvoří siluetu rozevlátou do prostoru, pohrává si s barvami a jejich prolínáním, používá doplňky. Krátký rozčepýřený účes ve skořicových tónech zdobí maxi květina. Delší mikádo v délce těsně nad ramena vyniká texturou vlasů, které vypadají jako zmačkané a zdůrazňují asymetrii střihu. Jinde zase hraje hlavní roli mísení dvou tónů – zrzavé s vanilkovou blond. Takto zbarvené prameny rámující obličej jsou lehce zvlněné a ledabyle rozhozené do stran, zatímco ostatní vlasy jsou usměrněné a splývají na krk.

Nově kolekce zahrnuje i pánský styl podle Petry Měchurové, který šokuje kontrasty délek a tvarů. Ultra dlouhé vlasy v ležérně rozhozeném vzhledu kontrastují s načesanou a gentlemansky uhlazenou vlnou nad čelem a vousy. Celá kolekce se nese ve výrazném art stylu. Nehledejte prvoplánově líbivé tradiční účesy, nýbrž, tak jak je u Petry Měchurové zvykem, účesy, které vás budou zajímat a inspirovat, účesy, které jsou o krok napřed.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Ivana Tokárská

Make-up: Jana Kapounová

SIN SING SONG

Kolekce Salonu Petra Měchurová se nese v duchu uvolněného stylu a zároveň ostře vybroušeného designu Silným trendem jsou grafická mikáda dokonalých tvarů v minimalistickém stylu. Není tu nic navíc, jen rádoby jednoduché, ale naprosto přesně střižené tvary ve spojení s ultralesklou barvou, která vynikne v naleštěném hladkém stylingu, ale i v namačkaných vlnách.

Variace na mikádo v podání senior stylistky Ivany Volhejnové nechává znovu objevit nesmrtelné kouzlo mikáda a jeho nepřeberné možnosti. Mikádo v odstínu tmavohnědé a v délce sahající až k lícním kostem si zase pohrává s asymetrií, kterou zvýrazní úprava vlasů dohladka. Zajímavě působí i v jeho odlehčené kreativní verzi s vlasy kompletně nakrepovanými a rozevlátými kolem hlavy.

Krátký blond střih, které rámuje v zakulaceném tvaru oči a spadá jen těsně na uši. Lze ho nosit v nadýchané vyhlazené verzi, ale také rozverně rozčepýřené s procucháním jednotlivých pramenů a celkově ještě zkrácenější a proefilované.

Dlouhé vlasy nahoru! Od senior stylistky Olesyi Sasky. Vyčesané do výšky a propletené v silných hladkých pramenech do asymetrického tvaru, který dává sofistikovaný vzhled, anebo výrazně zvlněné a ležérně sepnuté v objemném výčesu.

Vlasy v pozoru, usměrněné do hladka i vlnita, u pánských účesů z nové kolekce Salonu Petra Měchurová učesala top stylistka Veronika Coufalová. Umně zpracované vlasy do posledního detailu ukazují, jak zábavné i zajímavé mohou pánské účesy být. A také že vše, co tu už bylo, se dá udělat zase o něco jinak. Vlasy v nakroucených pramíncích a s celkovým umístěním v jemné asymetrii nebo známý „čerokézký“ styl s kompletně zvednutými vlasy do nadýchaného objemu, se stranami upravenými a postupně propojenými s vousy, anebo vlasy po stranách krátké, aby kontrastovaly nahoře s bohatým hustým objemem či hladce sčesané v asymetrii a kontrastu ultra-délky s krátkou stranou. Nová kolekce je pohledem na muže zítřka, na pánský styl jak ho teprve objevíte.

CREDITS

Hair&Concept: Olesya Saska

Photo: Aleš Foff