2014

Kolekce

MUSE

Nová kolekce Petry Měchurové umně balancuje na hranici dámského a pánského stylu. Ukazuje, jak tenké jsou některé hranice a jak detaily mohou hrát hlavní roli. V hlavní roli jsou vlasy na základě mikádového střihu, v pokušitelském blond tónu s broskvovými doteky. Vlasové textury názorně předvádí nekonečné metamorfózy, překvapivé a působivé v každé její podobě. Hladce sčesané vlasy směrem dozadu v pečlivě upraveném a až lehce přísném stylu rázem mění rebelské jakoby pomačkané a nahoru vyčesané vlasy.

Ty se však jako mávnutím kouzelného proutku dokážou proměnit ve svůdné glamour vlny v novém pojetí. Jemně splývající vlny totiž nabírají různé směry, a tak se vlasy vlní ve výrazné patce v čele, následované protichůdně zvlněným směrem na stranách i vzadu. Výsledkem je efekt dokonale upraveného účesu s prvky, které ve vás vyvolají neklid svým zdánlivým neuspořádáním. A přesně taková je nová kolekce Petry Měchurové. Překvapivá a uchvacující při každém dalším pohledu na ni. Užijte si novou inspiraci na vlnách účesů, které na první pohled nejsou takové, jaké se zdají být.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Hristina Georgievski

Make-up: Mária Kohútik

ANIMALS

Fascinující, nekonečně inspirativní a někdy také tolik paralelní se světem lidským – zvířecí říše. Tu se tentokrát rozhodla ztvárnit Petra Měchurová, kadeřnická mistryně, jež zkrotí nejen lidské vlasy, ale snad i zvířecí srst. Právě tu totiž rozpoznáte v jejích nepřeberných podobách a texturách i ve vlasech modelek, které evokují různá zvířata v nejnovější kolekci originálních avantgardních účesů Petry Měchurové.

Petra si pohrává s texturou vlasů, tak obyčejnou jak ji sami známe z našich rovných či vlnitých vlasů a mění ji k nepoznání. K tomu se přidává kouzlení s tvary a barvami, objevuje se zde vlnění, stáčení, plizování, efekt pleteniny nebo pavučiny. Celá plejáda možností, jakou podobu lze vlasům vůbec vtisknout zde kontrastuje se zvířecí podobou, kterou pokud si odmyslíte, vynoří se obraz účesů, které byste sami mohli nosit.

Petra vás totiž donutí její neobvyklou, na první pohled až šokující kolekci účesů, objevovat znovu a znovu pod různým úhlem pohledu. A tak byste sami mohli nosit elefantí účes, nebo ten a la kočičí žena. Stačí se nechat unášet na vlnách fantazie a vlnách umně stáčených rukama Petry Měchurové.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek Kovačič

Make-up: Ivana Tokárská