2006

Kolekce

GLANCE

Oduševnělá krása, neochvějné sebevědomí, lesk a třpyt v očích i vlasech. Glamour je zpátky a s ním i „velké vlasy“. Petra Měchurová opouští přírodní jednoduché vlasy a představuje vznosnou kolekci luxusních účesů pro odvážné ženy, které si cení sebe i své krásy. Ozdoba večírků, kosmopolitní diva. Není všední, ale exkluzivní a z vlasů jí září dokonalá kvalita, tekuté hedvábí, které výrazně rámuje obličej a obtéká jeho kontury. Nadýchané prameny se blýskají lesklými odstíny majirel a hi-richesse od L´Oréal Professionnel.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Goran Tačevski

STORIES

Zelená luka, mech, kapradí, právě tam najdete příběhy, zde běhají, vznášejí se a zase mizí víly z pohádky, krásné elfky a vznešené čarodějky. Uhrančivé pohledy, všeříkající a přesto nedostupné, ušlechtilé linie lichotí šíji, lícím a čelu. Kolem nich se ovíjejí, dotýkají a splývají jemné prameny hladkých, kroucených, natáčených a stáčených pramenů, zapletených a rozpuštěných pro lehce pomačkaný vzhled. Ofiny jsou vyčesané do výšky, stočené na stranu v obří patce, svinuté do koketní ruličky nebo naaranžované do objemného čelního drdolu. To jsou příběhy múz ze salonu Petry Měchurové a její kolekce Stories.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Martin Tiso

SPORT

Život v pohybu, vlasy kopírují zrychlený tep dne, jsou v asymetrickém mikádu s prokreslenými prameny blond tónů a zvýrazněnými hbitými konci. Svižný styl s lehkou hlavou. Rozfoukané, uhlazené, dopředu nebo za jedno ucho. Sport je multivariabilní. V úpravách i příležitostech. Do práce, na ven, kamkoli. Nesnáší nudu a inovuje. Tornádo z vln stáčí prameny v divoké spirále, na jejímž konci je spíná do culíku. Nový culík ze salonu Petry Měchurové.

CREDITS

Hair&Concept: Simona Bosnovičová

Photo: Martin Matějíček

JUST MARRIED

Přichází ten den a ona se ještě nerozhodla. Pohrává si s životem, nechává se unášet vánkem, soumrakem i svítáním, je volná jako pták. Objevuje se a zase mizí. Křehká i silná, nepolapitelná a přesto spoutaná. Nevěsta ze salonu Petry Měchurové. Divoké kadeře lehce spoutá perlová stužka do kulatého pěnového tvaru jemně se ovíjejícího kolem obličeje. Vlavé svobodné prameny vzlétají a volně povívají po stranách. Nenechají se chytit a následují svou nositelku, nesou ji k novému snu.

CREDITS

Hair&Concept: Jana Roškotová

Photo: Petr Weigl

INTERGALACTIC

Přeplněná a uspěchaná planeta volá po novém prostoru, novém vzduchu a nápadech. Nuda se stírá a struktura vlasů se mění spolu s novou atmosférou. Nic není jak se zdá, vlasy jsou lehčí než vzduch a vznášejí se nad hlavou, aby se vzápětí snesly k zemi. Jsou nadýchané a našlehané jako pěna, především ale propojené s doplňky a ozdobami, prolínají se s make-upem, oblečením, jsou jako vesmírná kombinéza, kterou si zapnete od hlavy až k patě, změní vaši identitu a přenese na jinou planetu. Taková je Intergalactická kolekce účesů Petry Měchurové, letící k vám rychleji než světelná léta.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Martin Tiso

FOXY

Snová ušlechtilá a nedotknutelná. Krása v oblých křivkách velkých vln. Hladké upnuté plochy kontrastují s nadměrnou vlnou v pohybu, která utíká v asymetrii na jednu stranu. Vzniká vzadu, ve vyhlazené linii na krku, směřuje nahoru a volně se přehupuje přes hlavu, čelo a ohýbá se do obří vlny umístěné daleko od hlavy, aby se vzápětí vrátila a připoutala zpět. Rafinovaná a noblesní.

CREDITS

Hair&Concept: Ludmila Havlová

Photo: Martin Matějíček

DREAMING

Přehlídka stylů křehké i sebejisté ženy, víly i novodobého dandy. Dlouhé vlasy na sto způsobů podle Petry Měchurové, ambasadorky L´Oréal Professionnel. Hi-Richesse, Majirel, Luo Color. Třpytivé, lesklé, matné a měňavé. Vlasy v sytých odstínech nabírají pod rukama Petry různých struktur, tvarů a vzhledů. Od jednoduchých volných, po sepnuté, natvarované, splétané a zdobené. Dreaming, stačí si vzpomenout, zasnít se a „obléknout se do nových vlasů“.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Roman Dietrich

COCOON

Tajemná dáma z budoárů. Přichází a vlasy jí odhalují jemnou linii šíje, splývají ve volných pružných a mělkých vlnách sestříhaných vlasů, aby se vzápětí vznesly a nafoukly do obřího drdolu z hladkých pramenů, usedly a nechaly se obdivovat. Nedostupná a hrdá, současná i vzdálená.

CREDITS

Hair&Concept: Jana Roškotová

Photo: Martin Matějíček

OFFICE

Pánský styl křehké ženskosti. Detaily jsou zvýrazněné a vzápětí ustupují do pozadí. Žena – muž. Divoká jízda světem poznání. Vlasy v nových strukturách pevně lemují spánky, vznášejí se kolem hlavy a na stranách ve vatovém efektu, splétají se do vln, vlnek, uzlíků a pletení. Matné, lesklé, upnuté i uvolněné. V tónech od ledově bílé blond až po přírodní pískové odstíny. Překvapivá, drzá a sebevědomá elegance, vytříbený styl. Nový dandy ze salonu Petry Měchurové.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Martin Matějíček

ICONE

Amazonka mnoha tváří. Bojovná a neohrožená, hrdá a sebejistá nesoucí vznosný účes s geometrickými tvary. Křehká a zranitelná, snící ve štítu z korálků. Vznešená a rozmarná s ozdobnými kroucenými pramínky. Vlasy a přidané prameny jsou připevněny na podložky ve tvaru koulí. Na účes je pro lesk nastříkán spray Pure Gloss a pro fixaci účesu Infinium 3.

CREDITS

Hair&Concept: Petra Měchurová

Photo: Anka Mrázek-Kovačič

Make up: Adriana Bartošová

Styling: Jana Kapounová