Jaro a vlasové tipy

Vypadá to, že zima nás nadopro opouští, avšak v našich vlasech stále zůstává a tropí neplechu. Ať už jste byli z větší části v přetopené kanceláři nebo jste pobíhali venku v mrazivém počasí, nedostatek vlhkosti v ovzduší může vlasy zanechat suché, matné a hlavně náchylné k lámání. Se začínajícím jarem je ideální čas, abyste svým vlasům dopřáli závan svěžesti a dodali jim potřebnou hydrataci. Sepsali jsme proto pět doporučení, které vaše vlasy určitě ocení.


Jaro a vlasové tipy
Jaro a vlasové tipy

1. Změňte druh šamponu


Myjete si vlasy tím, co je zrovna po ruce? Právě teď je čas tento vlasový rituál přehodnotit. Jarní očista vašich vlasů začíná tím nejdůležitějším, a to je výběr správné kosmetiky. Každý z nás jsme jiní a každý máme jiné potřeby. Nechte si proto poradit od svého kadeřníka, který nejlépe určí váš typ vlasů a pro ně nejvhodnější kombinaci vlasových produktů.


2. Pokožka hlavy. Tam, kde to začíná.


Zdravé vlasy začínají zdravou pokožkou hlavy, takže pokud opravdu chcete svým vlasům dodat energii, dopřejte své vlasové pokožce důkladné pročištění. Nečistoty, mastnota a stylingové přípravky se hromadí na pokožce hlavy, což může vést až k jejímu podráždění a tvorbě lupů. Nejprve nahromadění různých přípravků zanechává vlasy matné. V průběhu času však toto nahromadění může ucpávat i vlasové folikuly, což způsobuje řídnutí vlasů nebo dokonce jejich vypadávání.

Peeling všichni známe a asi je pravděpodobně součástí vaší týdenní péče o pleť, že? Abyste si udrželi zdravou pokožku hlavy, měli byste ji také pravidelně čistit. Použít můžete peeling nebo čistící jíl od Kérastasé, abyste odstranili veškeré nečistoty.

3. Hydratujte vlasy


Pokud jste se v posledních několika měsících neřídili našimi tipy pro zimní péči o vlasy, je pravděpodobné, že vaše prameny nyní trpí. Pokud jsou vaše vlasy opravdu suché a lámavé, dodejte jim potřebnou hydrataci. Naneste lehký olej nebo krém, a to od středních délek až ke konečkům.

Kdykoli si pak myjete vlasy, snažte se pokaždé nepoužívat vyhřívané stylingové nástroje jako je žehlička nebo kulma. Při použití fénu snižte teplotu o stupeň a hlavně vždy nejprve použijte termo ochranu!

Jaro a vlasové tipy
Jaro a vlasové tipy

4. Osvěžte svou barvu


Jedním z nejlepších způsobů, jak pozvednout svůj vzhled vlasů zase o stupeň výše, je osvěžit barvu vlasů, ať už máte jakýkoliv odstín. Jarní a letní měsíce jsou skvělým obdobím pro experimentování se světlejšími odstíny, zvláště pokud máte rádi i opálenou pokožku. Promluvte si se svým kadeřníkem o trendech v barvách vlasů, které letos budou opět zahrnovat techniky balayage a melíry.

5. Zkraťte to!


Ať už toužíte po zcela novém účesu nebo si jen potřebujete upravit konečky, zamiřte do salonu na sezónní úpravu a zároveň zasloužený relax.

Roztřepené konečky trápí asi každého z nás, zvláště když roztřepení není jen v konečcích, ale i v délce vlasu. Jediný způsob, jak se této nedokonalosti zbavit je zastřihnutí. V našem salonu nabízíme techniku stříhání ELEKTRICKÝMI NŮŽKAMI, které stříhají pomocí tepla. Právě tato technika vlasy krásně zacelí a pocit čerstvě ostříhaných vlasů zůstává déle, než je běžně zvykem.

Jaro a vlasové tipy
Jaro a vlasové tipy

Jaro už klepe na dveře, tak na nic nečekejte a ulovte si svůj termín v našem salonu, abyste dodali svým vlasům nový nádech a zároveň si dopřáli zasloužený čas sami pro sebe. S celým týmem salonu se budeme těšit na vaši návštěvu.