Jak mít krásné blond vlasy?


Spousta žen dlouhodobě hledá tu správnou blond barvu, která by se hodila k jejich pleti, barvě očí a víceméně i k jejich stylu. Jaký je ten váš ideální blond odstín?

Vlny pomocí kůmly

Vlny pomocí kůmly

Blond vlasy můžeme mít ve variantách studené a teplé. Pro jaký typ se hodí studená a pro jaký teplá?

PeRozděluje se to především podle barvy pleti, kdo má pleť do červena, je lepší když se orientuje spíše na studenější odstíny. A například olivově zbarvené pleti zase více sluší teplý zlatavý odstín.


Velmi světlé blond vlasy až do bíla – komu taková barva sluší?

Především výrazným typům. Ženám, které jsou odvážnější, mají vybraný styl i v oblékání a více na sebe upozorňují. Barva pleti v tomto případě nehraje roli, může slušet každému, když se celkový look doladí s make-upem a outfitem. Komu bych ji ale nedoporučila jsou velmi tmavě opálené typy. Barva pak působí nepřirozeně a také se hůře stahuje a je to vidět na výsledku.


Jak komplikovaný je přerod z tmavovlásky v blondýnu? Vychází tato proměna?

Máme dvě možnosti, buď vlasy postupně zesvětlovat melíry nebo rovnou odbarvit.Většinou ženám sluší více varianta postupného zesvětlování, které působí přirozeněji, vypadá hezky, když je barva u hlavy trošku tmavší, je to více přirozené. Toho docílíme právě postupným zesvětlováním, nebo stažením barvy a aplikací přirozenější barvy k hlavě. Hezky působí i kombinace teplých a studených odstínů, například pramínky s odleskem studených odstínů ve vlasech s teplým odstínem a naopak.

Podobnou proměnou u nás v salonu nedávno prošla blogerka InaT, která byla známá svými dlouhými tmavými vlasy. Její dlouhodobé přání ovšem bylo vyzkoušet si právě studený odstín blond. V jejím případě jsme zvolili kompletní odbarvení, jak to probíhalo si můžete přečíst v článku InaT: Z tmavovlásky blondýnkou.