HELENA OLÁHOVÁ

Tým

HELENA OLÁHOVÁ instagram icon

Junior Stylist

Čím jsi chtěla být jako malá?


Jako malá jsem chtěla být právnička. Při výběru střední školy jsem se rozhodovala mezi právní školou v Kunovicích, zdravotní školou v Kyjově a kadeřnickém učilišti v Hodoníně. Nakonec jsem se však rozhodla pro učiliště. Moje maminka to obrečela, vždy totiž chtěla, abych se měla dobře. V té době ještě nikdo ale netušil, že jsem si vybrala obor, který mě bude celoživotně naplňovat. Při práci v kadeřnickém salonu jsem si následně udělala i vysokou školu.


Jaký byl tvůj první účes, který jsi vytvořila?


Již od mala jsem tíhla k vlasům a jejich úpravě. Coby malá holka jsem nádhernou panenku s dlouhými blond vlasy ostříhala na ježka a následně jsem je fixou obarvila na růžovo.


Jaké jsou tvé zájmy?


Zajímám se také o psychologii. Sleduji přednášky a dále se v nich vzdělávám. Psychologie je pro kadeřníka opravdu důležitá a využíváme ji při každodenní práci. Skrze mé účesy a také psychologii chci mít možnost klientům dodat sebevědomí. Díky účesu, ve kterém se cítí dobře, a zároveň si klienta vyslechnout, když má potíže.


Kolem sebe mám ráda hezké prostředí, proto když jsem se rozhodovala pro vysokou školu, přemýšlela jsem také o bytovém designu. Baví mě neustále se měnící trendy a to jak v účesech tak i právě v designu. Miluji kombinaci dřeva a kovu, zde se snoubí vůně a jemnost přírodního materiálu s chladnou hrubostí. Něco podobného je i v kadeřnické práci. Začíná se více přihlížet na přírodu a udržitelnost, lidé hledají přírodní produkty bez chemie.


Jak nejčastěji trávíš svůj volný čas?


Ve volném čase se snažím vzdělávat v oboru. Chodím na školení nebo sleduji videa na internetu. Miluji hudbu a tanec, také ráda chodím do hor a cestuji. Občas běhám a cvičím. Zbožňuji adrenalinové zážitky. Seskok s padákem si musím určitě zopakovat. Lákají mě také ferraty a bungee jumping.


Největší kadeřnický úspěch?


Pro mě je úspěch vždy, když zákazník odchází spokojený a s úsměvem na tváři. Samozřejmě jsem se také zúčastnila různých soutěží. Ráda se dívám, jak ostatní kadeřníci pracují a snaží se ze sebe dostat to nejlepší.


V roce 2018 jsem se zúčastnila soutěže L’ORÉAL PROFESSIONNEL STYLE & COLOUR TROPHY. Už jen to, že mě vybrali do finále, byl neskutečný úspěch.


V roce 2019 proběhla soutěž CREATIVE IMAGE TEAM. Do soutěže se přihlašují týmy složené z kadeřníka, vizážisty a modelky. Moje modelka Šárka Dohnalová byla zároveň fotografka. Vždy mi ukázala, jak ji vyfotit a já fotila. V podstatě z domácích podmínek, jsme dosáhly 5. místa.


V ten samý rok jsme spolu zvládly nafotit ještě kolekci do soutěže CZECH & SLOVAK HAIRDRESSING AWARDS. Po obdržení dopisu s oznámením, že jsme ve finále, jsem tomu nechtěla uvěřit. Hned jsem volala na uvedené telefonní číslo, abych se přesvědčila, že je to pravda. Nikdy dřív bych neřekla, že se stanu součástí nejlepších pěti kadeřníků na Moravě.


Čím se v životě řídíš?


Zkrátka ráda bourám hranice toho, co člověk může a nemůže. Řídím se tím, že pokud člověk chce, má chuť a sílu, dokáže toho spoustu.