ELIŠKA IL’KANINOVÁ

Tým

Top Stylist

Komunikace v angličtině jí není cizí.Znalosti o vlasech a přípravcích má v malíčku i proto, že byla školitelem Kérastase. Neprahne po kadeřnických medailích, největší odměnou a štěstím jsou klienti, kteří jsou díky její práci spokojení.


Jak si se dostala k práci kadeřnice?


Maminka pracuje na kadeřnickém učilišti. Ale nejdřív jsem strašně moc chtěla být automechanikem. Jenže mě tam jako holku nevzali, nešlo to. Odjakživa jsem ráda pracovala rukama, tvořila něco, malovala a od 8. třídy jsem stříhala spolužáky.


Jaké cesty tě dovedly sem k Petře?


Docela spletité. Nejdřív jsem po škole zkoušela sama svoje kadeřnictví. Pak jsem se na pět let zabývala gastronomií, ale nakonec jsem se k vlasům vrátila. Vyzkoušela jsem si i práci školitele. Baví mě vlasová problematika i psychologický rozměr práce s lidmi. Petru jsem sledovala už na škole. Vždycky se mi líbilo, jak pracuje s vlasy, její styl je mi blízký.


Máš nějaké soutěžní ambice nebo jiné cíle?


Jsem moc ráda, že můžu pracovat tady pod Petřiným vedením obklopená kolegy, každý den je jiný a přináší radost mně a klientům. To jsou moje ambice. Nemusím být nejlepší na světě a stát na prvních příčkách. Spokojená jsem, když jsou klienti šťastní s účesy ode mě, že si na mě vzpomenou při pohledu do zrcadla.


Máš nějaké oblíbené místo nebo oblíbený druh relaxu?


Mám ráda přírodu. Hodně si odpočinu i při ručních pracích a vaření. Hory a lezení po skalách, srub na samotě – to jsou místa, kde se cítím dobře a relaxuji ideálně se svým psem a přítelem po boku. Když už mluvíme o přírodě, dalším mým oblíbeným relaxem je, když se kolegové starají o mé vlasy, které si barvím přírodní barvou Botanéa.