Tipy na péči o vlasy pro muže

Tipy na péči o vlasy pro muže

Dokonalý účes už dávno není téma jen pro ženy. V dnešní době je jeho udržování součástí každodenní rutiny většiny mužů. Určité genetické faktory, jako je řídnutí, ustupování vlasů a plešatění, ovlivnit nelze, ale určitě lze ovlivnit kvalitu a zdraví pokožky hlavy a samotných vlasů. Připravili jsme pro vás krátkého průvodce vlasovou péčí pro muže pro silné a zdravé vlasy.


Péče o vlasy pro muže začíná jejich základem: vlasovou pokožkou. Vzhledem k tomu, že vlasy nemají žádné vlastní reparační vlastnosti, nemělo by být překvapením, že místo, ze kterého rostou, vyžaduje největší péči. Vlasy si můžeme představit jako rostlinu a pokožku hlavy jako půdu, kde získávají své živiny. Zdravá pokožka hlavy zajišťuje tedy zdravě vypadající vlasy.


Správné mytí


Udržování zdravé pokožky hlavy začíná ve sprše. Minimalizujte ucpané póry a udržujte pokožku hlavy čistou a zdravou každodenním mytím vlasů vhodným pánským šamponem. Odumřelé kožní buňky a nečistoty se mohou ve vlasech hromadit, a proto je dobré k jejich odstranění provádět jednou začas i tzv. peeling pokožky pomocí vhodným vlasových produktů.

Masáž


Jaká je vaše nejoblíbenější část návštěvy kadeřnického salonu? U nás rozhodně vede masáž hlavy. Ukázalo se, že masáž pokožky hlavy má více výhod než samotný dobrý pocit. Stačí jednou týdně masírovat pokožku hlavy, aby došlo ke stimulaci růstu vlasů, zvýšení průtoku krve a k uvolnění svalů. Stačí jemně rozprostřít prsty na pokožku hlavy a slabým tlakem a krouživými pohyby po dobu tří až čtyř minut masírovat.

Tipy na péči o vlasy pro muže - Masáž hlavy
Tipy na péči o vlasy pro muže - Mytí hlavy

Vysoušení vlasů


Právě špatné sušení vlasů je jednou z největších příčin poškození mužských vlasů. Je to proto, že vlasy po umytí jsou ve svém nejkřehčím stavu, a agresivní sušení ručníkem nebo česání může mít za následek lámání. Pro správné vysušení stačí vymačkat z vlasů přebytečnou vodu do ručníku, a to ve směru jejich růstu. Při česání je vhodné používat hřeben nebo kartáč se širokými zuby a nikdy netahat za vlasy. Vlasy vždy rozčesáváme od jejich konečků.

Vyhněte se horku


Jednou z hlavních příčin suché pokožky hlavy je mytí příliš horkou vodou. Horká voda může být sice příjemná, ale také může zničit vlasy a zbavit je důležitých olejů, které je udržují zdravé a dodávají jim přirozený lesk. Proto snižte teplotu a umyjte si vlasy vlažnou vodou.


Vyhýbání se teplu platí i po sprše; nadměrné fénování může vlasy vysušit. Doporučujeme používat fén s nastavitelnou teplotou vzduchu.

Vyhněte se těsným pokrývkám hlavy


Upozornění pro všechny, kteří rádi nosí pokrývky hlavy: příliš malá pokrývka může způsobit trakční alopecii, což je stav, kdy dojde k natažení pokožky hlavy a následně ke ztrátě vlasů.

Nejlepší střihy pro pánské vlasy

Nyní, když jsme si vysvětlili základní péči o pánské vlasy, je dalším krokem nalezení správného střihu, který bude vyhovovat jednotlivým typům vlasů a tvarům obličeje. Výběr střihu pro muže může být náročný. Ať už tedy hledáte elegantní nebo spíše nějaký jednoduchý účes, vždy se obraťte na vlasového stylistu, který vám s výběrem vhodného účesu poradí.


V našem salonu máte na výběr hned z několika stylistů, kteří se právě na pánské střihy specializují. Nezávaznou konzultaci si můžete objednat zde.

Tipy na péči o vlasy pro muže
Tipy na péči o vlasy pro muže
Tipy na péči o vlasy pro muže