S láskou k vlasům, s láskou k přírodě

S láskou k vlasům, s láskou k přírodě

Veganství už dávno není jen formou stravování. Je to filosofie a především životní styl, který si klade za cíl, co nejméně využívat zvířata k lidskému užitku. Tento životní styl se stává stále více a více populární a ani nám není cizí. Chceme být s našimi dodavateli šetrní k životnímu prostředí a vyšli tak vstříc klientům, kteří právě tuto filosofii vyznávají.


vegan kosmetika

1. Tělo přirozeně lépe přijímá přírodní produkty


Četli jste někdy etiketu na nějakém svém kosmetickém produktu? A stalo se vám, že polovinu ingrediencí jste nezvládli ani vyslovit? Stejně tak vaše tělo pravděpodobně nezvládne zpracovat všechny tyto složky. Lidské tělo je zvyklé trávit především rostliny, a proto je dobré dopřát přírodní složky i své pokožce.


2. Citlivé pokožky si veganství zamilují


Už vás nebaví bojovat s citlivou pokožkou? Ať už máte akné, ekzém nebo pleť, která je příliš suchá či mastná, snažit se najít rutinu v péči o pleť, která vám vyhovuje, může být noční můrou. Pokud chcete své pokožce dopřát pauzu, používání veganských produktů s přírodními složkami vám může pomoci od problémů.

3. Cena zůstává stejná


Ve společnosti je zavedena všeobecná pravda toho, že veganské produkty musí být automaticky dražší než ty klasické. Toto je však lež! Naopak dobrou zprávou je, že náklady na veganské kosmetické produkty jsou srovnatelné s jinými dostupnými produkty na trhu.

vegan kosmetika

4. Veganské produkty = více živit


Rostliny jsou nejbohatším zdrojem vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších základních živin. Vzhledem k tomu, že veganské kosmetické produkty jsou vyrobeny z rostlin, můžete své pokožce dodat palivo, které potřebuje, aby zůstala vyživená a mladistvá.

5. Šťastný život pro zvířata


V neposlední řadě nesmíme zapomenout i na tento fakt, kterým je testování běžných kosmetických produktů na zvířatech. Právě používáním veganské kosmetiky můžete napomoci tomuto testování předejít.

Závěrem bychom jen rádi zmínili, že není důležité být ve všem, co děláte 100%, ale vědět proč to děláte. Pokud máte zrovna vy citlivou pokožku a vyhovuje vám tedy více veganská kosmetika, používejte ji. A že si dáte k večeři chleba s šunkou, to přece nevadí. :)