Muži a vlasy

Muži a vlasy

Stále přichází nové a nové účesové trendy, a to nejen dámské, ale samozřejmě i pánské. Těch druhých není tolik a muži jim tak nepodléhají, proto nejsou na ulicích jasně rozpoznatelné jako ty dámské. Stačí ale připomenout legendární Elvisovu patku, účes ve stylu Jamese Deana či Johna Travolty, nebo v současnosti třeba Brada Pitta a Davida Beckhama, které muži následují a berou je za své vzory. I díky těmto osobnostem se módní směry neustále vyvíjí.

Každá doba má svůj vzor. 60. letům vládl uvolněný hippie styl a kdo tenkrát neměl delší vlasy, jako by nebyl. Když se v 90. letech na ledě objevil Jaromír Jágr, všichni se začali česat „na Jágra“. Ostatně styl jeho účesu z té doby byste u některých mužů našli ještě teď (mullet forever ♥). Přes všechny tyto trendy jsme se dostali až k tomu aktuálnímu – lehce zanedbaný (jen na oko) hipster, kterému nevadí plnovous, dlouhá patka nebo vlasy v culíku. Nedoprovází jej jeden jasný střih, možností je mnoho a dobrý kadeřník by měl umět každému klientovi navrhnout a vytvořit módní účes, který mu bude perfektně sedět. Vždy jde především o to, aby se muži cítili dobře a účes se jednoduše upravoval. A pokud s ním budou spokojení delší dobu, není třeba ho v základu měnit, jen pravidelně oživovat aktuálními módními prvky nebo měnit stylingovou úpravu.

 


Pokud jde o módní trendy, muži často narážejí na problém v zaměstnání. S ohledem na svou profesní pozici jsou povinni dodržovat určitou dávku formality. Nicméně doba se posouvá a tam, kde bylo dříve nutné nosit oblek a být perfektně upraven, včetně krátkého střihu vlasů, si nyní mohou dovolit lehké zpestření. Není důvod záměrně vynechávat stylové detaily, ať už v oblékání nebo ve vlasech.

Tam, kde muži musí dbát na dress code, mohou kadeřníci zvolit jednoduché řešení – variabilní střih, který umožňuje klientovi předvádět několik svých tváří, od úspěšného businessmana, sportovce až po krále večírků. Všechno se odvíjí od vlasového stylingu, který je třeba zákazníkovi vysvětlit a doporučit odpovídající produkty.

Nejčastěji klienty trápí problémová vlasová pokožka, což se následně odráží ve vlasech. Mastná pokožka samozřejmě znamená rychle se mastící vlasy. Přitom řešení je jednoduché – stačí vybrat správný šampon a naučit se správný způsob mytí vlasů.

“Moje doporučení také je používat na stylingovou úpravu pudr místo těžkých gelů a vosků,“ upozorňuje top stylistka Vierka Banášová.

 


Kadeřník plní roli poradce, protože je to on, kdo rozumí vlasům nejlépe a dokáže mužům poradit jakou péči zvolit a jak se o vlasy starat. Muže velmi často trápí padání vlasů, které pomohou vyřešit nebo alespoň výrazně zpomalit speciální produkty. Stejně může kadeřník najít řešení i při problémech s vlasovou pokožkou, ať už jde o lupy nebo pouze svědící pokožku. Často stačí pouze vyměnit šampon za vhodnější nebo vysvětlit, jak správně vlasy umývat.

Takže pánové, nebojte se obrátit na naše kadeřníky. S jakýmkoli problémem vám rádi pomohou.