Jak se stát nejkrásnější nevěstou? S našimi tipy to bude hračka!

Jak se stát nejkrásnější nevěstou? S našimi tipy to bude hračka!

Zeptal se a vy jste odpověděla ano? Gratulujeme! Po prvotním nadšení přichází panika z toho, co všechno je třeba pro svojí vysněnou svatbu zařídit. Úřady za vás neoběháme, ale poradíme vám, jak se stát tou nejkrásnější nevěstou pod sluncem.

Ať už jste si je představovala od dětství, nebo teprve přemýšlíte, který styl se k vám nejvíc hodí, bude to asi první věc, kterou budete zařizovat – svatební šaty.

Pokud si je budete chtít půjčit, vyberte si kvalitní půjčovnu, kde se vám budou věnovat tak dlouho, jak budete potřebovat. Není nic horšího, než když při vybírání šatů cítíte tlak a nedopřejí vám čas na rozmyšlenou. V Praze k takovým patří NaiveSvatební centrum Adina nebo Nuance.

Skvělou volbou je nechat si je ušít na míru. Budou přesně podle vašich představ, dokonale vám padnou a třeba je jednou předáte svojí dceři. Při počáteční konzultaci sdělíte návrhářce veškeré představy a ona navrhne váš vysněný model. Pak následuje měření, zkoušky se švadlenou a finální úpravy. Je to krásný pocit, sledovat vznik nejdůležitějších šatů vašeho života od začátku do konce. Tajný tip od Petry Měchurové je návrhářka Denisa Nová.


Módní návrhářka a fashion koučka Kamila Vodochodská prozrazuje, že tuto sezonu se nemusíte držet jen u klasických svatebních barev jako je bílá, či slonová kost. Popusťte uzdu fantazii a sáhněte po šatech v blankytně modré, pudrové, či v některém z odstínů zlaté. Co se týče aplikací na šatech, vedle nešlápnete s mašlí jakékoli velikosti, či s peřím. Zůstat můžete i u klasického krajkového zdobení, které vypadá krásně na delších rukávech, nebo ve výstřihu. Pokud se nemůžete rozhodnout, jestli chcete šaty krátké, nebo dlouhé, zkuste kompromis – kratší přední linii šatů. Romantické duše ocení módu květinových potisků a odvážným nevěstám budou slušet hluboce odhalená záda.

Nedílnou součástí příprav je výběr svatebního účesu, který skvěle doplní šaty a celý koncept svatby. S kadeřníkem se spojte co nejdříve, abyste měli dostatek času vyzkoušet, co k vám nejlépe sedí. Lenka Krčálová, naše specialistka na Svatební ateliéry, radí držet se jednoduchosti. Ležérně zvlněné vlasy s květinami, volně spletené copy, nebo krátké vlasy doplněné ozdobou v podobě čelenky. Při použití květin vybírejte spíš umělé, které vám vydrží krásné po celou dobu svatby a jsou k nerozeznání od těch živých.

Pokud máte velmi jednoduché šaty, můžete zvolit složitější účes, třeba ve stylu velkolepé svatební kolekce Bride Petry Měchurové. 


Před svatbou je dobré nechat si oživit barvu, abyste měla v den D vlasy krásně lesklé. Pokud se nebarvíte, určitě se objednejte aspoň na hloubkovou regenaraci. A nezapomeňte objednat ke kadeřníkovi taky vašeho nastávajícího 🙂 . 

Abyste byla dokonalou nevěstou zbývá už jen doladit make – up. Top stylistka Viera Banášová, naše make – up odbornice, doporučuje minimálně 5 dní před svatbou zajít na kosmetiku na čištění pleti a pořádnou hydratační kúru. Zdravá pleť je totiž základ. Pokud chcete být hezky opálená a máte hrůzu ze spálení, vyzkoušejte samoopalovací krém, například Xen – Tan. Naneste ho také aspoň 5 dní dopředu, abyste si neobarvila šaty.


Stálým trendem svatebního líčení je krásná pleť a přirozenost. Pod make – up nezapoměňte použít podkladovou bázi a na závěr vše zafixovat fixační vodou. Pak přežijete i nejteplejší letní den a na fotkách budete vypadat skvěle. Zvolte svěží, lehký make – up, doplněný dokonalou oční linkou a jemnou rtěnkou. Tu vybírejte radši neslíbatelnou 😉 .

Hlavně buďte sama sebou a jestli chcete, klidně se vdávejte s modrou rtěnkou na rtech, jak velí nejnovější trend. Protože vaše (a vašeho snoubence 😉) spokojenost je to nejdůležitější! Užijte si svůj den a dejte nám vědět, jak se vám vše vydařilo.

Chcete svatební účes? Zavolejte nám a objednejte se na konzultaci.