InaT: Z tmavovlásky blondýnkou

InaT: Z tmavovlásky blondýnkou

Vyzkoušet si jednou úplně jinou barvu vlasů než co právě máme, to je sen snad každé ženy. Určitě jste si také jako malé holky vždy, když byla možnost, půjčovaly paruky a zkoušely, co by vám slušelo. Dnes nemusíte zkoušet paruky, stačí se pro změnu barvy odhodlat..

 

Popovídali jsme si s blogerkou InouT a Petrou Měchurovou, které se znají pár měsíců a mají za sebou jednu velkou vlasovou proměnu. A protože se nás právě vy, naše klientky na něco podobného ptáte, rozhodli jsme se vyzjistit jejich zkušenosti. Jak probíhá proces odbarvování vlasů z pohledu kadeřnice a jak se cítila po odbarvení Ina?

Proč jste se rozhodly pro tak razantní změnu barvy?

InaT: Po bílé barvě vlasů toužím už nějakých 6 let. Možná déle. Strašně jsem toužila mít dlouhé vlasy právě v tomto odstínu, ale popravdě, dlouho jsem prostě neměla odvahu.  Navíc, mi to žádný kadeřník ani nechtěl odbarvit. Někdy kolem dvacítky, jsem blond zkoušela postupným odbarvováním pramínků u kadeřnice. Ale vyšel z toho strašně teplý odstín a to mi prostě nesluší. Ale pak jsem se sešla s Petrou Měchurovou, a nějakým zázrakem jsme měly úplně stejnou představu o změně mých vlasů. Dala jsem si den na rozmyšlenou, i když jsem byla dávno rozhodnutá. 🙂

Petra: Když jsem Inu viděla poprvé, napadlo mne, že by jí studený blond odstín slušel a hodil by se i k jejímu stylu. Tak jsem začala přemýšlet nad tím, jak jí přemluvit a když jsme se potkaly, tak nějak souběžně jsme obě vyslovily tu samou myšlenku – proměnu na blond vlasy. Byla jsem nadšená, že to Ina vidí stejně a ještě více mě potěšilo, že je to vlastně její přání. Tak jsem byla ráda, že jí to přání mohu splnit.

Jak probíhala změna z tmavovlásky na blondýnku?

Petra: Začínaly jsme na vlasech pracovat ráno po deváté hodině, nejdříve jsme se zaměřily na délky vlasů, které jsou u Iny extrémně dlouhé, i proto jsem už od začátku tušila, že to zabere delší čas. Nakonec to celé i se závěrečnou foukanou trvalo 9 hodin. Proces odbarvování v délkách jsme aplikovali celkem třikrát a to pomocí Multi-techniques Blond Studio od L’Oréal Professionnel a také vždy společně s péčí Smartbond, který zajistí ochranu pro vlasy při jakémkoliv barvícím procesu. Zvláštní pozornost jsme věnovali vlasům u pokožky hlavy, kde je potřeba používat přípravky, které nebudou dráždit pokožku.

Proběhl strach spojený s poškozením vlasů?

Ina: Jasně, že jsem se bála:) To byl taky důvod, společně s tím, že se to nepovede, proč jsem to předtím odkládala. Já ale od začátku počítála s tím, že nějakou kvalitu to těm vlasům musí vzít. To je daň za odbarvení. Ale ačkoliv jsem své vlasy vždy milovala, už to prostě nebylo ono a musela přijít změna. Všechny účesy se mi okoukaly a nic mě s vlasy nebavilo dělat. Myslím, že jsem se prostě rozhoupala ve správnou dobu. O vlasy jsem jinak zvyklá pečovat a věnovat jim čas. Teď mám do toho navíc ještě větší chuť a energii. 🙂

Petra: Každé vlasy reagují na proces barvení a odbarvování jinak, takže i já jsem při třetím odbarvování už byla trochu nervozní, ale na druhou stranu jsem věděla, že za použití Smartbondu se mi pod rukami nikdy vlasy nepoškodily. A dopadlo to perfektně, vlasy si udržely svoji kvalitu, pevnost i lesk. A pro jistotu jsem Ině doporučila používání oleje Elixir Ultime od Kérastase na vyživení a vyhlazení.

 

Jaké byly reakce na proměnu?

Ina: Reakcí bylo strašně moc. Ty první byly na instastories v průběhu barvení a to poměrně negativní. Přiznám se, že jsem na to byla připravená. Chápu, že moji čtenáři jsou zvyklí na to, jak vypadám a tohle byl šok. Nikdy jsem nepsala, že tu změnu chci udělat. Takové věci si nechávám vždy pro sebe, takže chápu, že se to některým čtenářům nikdy líbit nebude. U někoho, kdo si dá každý měsic jinou barvu, by to brali jinak, ale já vlastně za 7 let blogování žádnou větší změnu s vlasy neudělala. Postupně mi ale od čtenářů začalo chodit čím dál víc kladných reakcí a dokonce i zprávy, že tohle je ta moje správná barva. Takže se to nakonec krásně obrátilo, a i když jsem s negativní odezvou počítala, jsem samozřejmě radši, že se jim to nakonec líbí stejně jako mně.

Váháte také nad změnou barvy? Nechte si poradit! Dle stavu vašich vlasů najdeme ten pravý odstín, který se bude hodit k vaší pleti a ukážeme vám, jak na to.

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420224222442,  kralodvorska@petramechurova.cz