10 tipů jak si správně mýt a sušit vlasy


Taky milujete ten pocit, když odcházíte od kadeřníka s novým účesem, vlasy vám krásně voní, jsou hebké a vy se jich musíte pořád dotýkat? S našimi tipy tohoto pocitu dosáhnete i doma v koupelně.

1. Vlasy myjte tak často, jak je potřeba. Pokud se vám mastí, tak klidně každý den. Ty suché myjte dvakrát za týden, ne méně, protože se tím do nich dostávají vyživující látky obsažené v šamponu.

2. Pokud nepoužíváte velké množství stylingových přípravků, stačí vlasy umýt šamponem pouze jednou.

3. Vyberte si kvalitní šampon, který odpovídá vašemu typu vlasů. Stačí použít malé množství a přidat hodně vody pro napěnění.

4. Nejdříve naneste šampon do délek a pak ke kořínkům. Pokožku můžete​ jemně masírovat. Ale pokud se vám hodně mastí, masáž raději vynechte. A hlavně nedrbat!

5.Používejte péči. Vždy si vlasy před její aplikací vysušte ručníkem a nanášejte ji jen na konečky, aby vlasy nebyly zplihlé a mastné.

6. Pokud máte suché, nebo barvením zničené vlasy, používejte aspoň jednou týdně vyživující masku.

7. Před sušením vlasy učešte, aby se vám s nimi dobře pracovalo. Můžete je pročesat už když máte nanesenou regeneraci, nebo masku, tím se vám péče dostane všude a vlasy se nepoškodí.

8. Pak je prosušte fénem a naneste přípravek, který vlasy ochrání před teplem. Pro sušší, nepoddajné vlasy použijte mléko, například Nectar Thermique. Pokud je máte spíše jemné, doporučujeme použít sprej, například kadeřníky oblíbený Constructor.

9. Vlasy si rozdělte do sekcí a foukejte je postupně, od spoda nahoru. Pro uhlazení foukejte směrem dolů po směru růstu, pro dosažení objemu foukejte opačným směrem, ale opět po směru růstu, aby nedocházelo k porušení struktury vlasů.

10. Vyberte si fén s vysokým výkonem, bude se vám s vlasy lépe pracovat a snadněji dosáhnete požadovaného tvaru. My v salonu používáme fény BioIonic se speciální iontovou technologií, díky které jsou vlasy rychleji suché, vlasy se neničí, naopak jsou regenerované a lesklé.

Potřebujete poradit s péčí o vlasy? Vyzkoušejte naši službu Easy hairstyle, kde vám vše ukážeme krok za krokem a navrch přihodíme kadeřnické tajné tipy.

ulice Králodvorská 12, Praha 1, kontakt:
+420224222442, kralodvorska@petramechurova.cz