ANETA SLAVÍKOVÁ

Tým

Top Stylist

Komunikace v angličtině jí není cizí.Anetu můžete potkávat u Petry Měchurové již od roku 2008 a jak sama říká, i za dalších dvanáct let ji tu nejspíš najdete. Její zkušenosti předává kolegům, ale i při exkluzivních školeních pro kadeřnickou veřejnost. Pochlubit se může řadou cen a účastmi na zahraničních kadeřnických show, ale sama Vám řekne, že je hlavně kadeřnicí, mámou a holkou z Jeseníků.


Kadeřnicí jsi toužila být odmala?


Já jsem to tak opravdu měla a navíc mě inspirovala teta kadeřnice. Takže jsem pak doma máminým barevným pěnovým tužidlem barvila panenky a stříhala je. Věděla jsem, že ničím jiným být nechci. A rodiče to tak brali. Ale chodila jsem samozřejmě i na kurzy malování, výtvarné dílny a keramiku. Po škole jsem se dostala náhodou do Prahy a začala pracovat jako kadeřnice v tetovacím salonu. Bylo to takové moje extravagantní období a moc jsem si netroufala přihlásit se k Petře, když hledali mladé kreativní kadeřníky. No a jsem tu doteď! Možná nepatřím už mezi mladé, ale mezi kreativní doufám, že určitě!


Na co jsi za svou kariéru hrdá?


Cítím, že ke značce patřím, je to tu takové moje zázemí. Jsem ráda Petře po boku a stále se těším, co zažijeme, co nás čeká. Už jsme procestovaly kus světa. Třeba ráda vzpomínám na kongres L´Oréal Professionnel v Dubaji, kde jsem mohla být na podiu se skvělým Christophem Gailletem, nebo na nominaci na Kadeřníka roku, ale to je současně i jeden z mých cílů zase soutěžit a uspět. Děti mě trošku „zasekly“, ale jen na chvíli!


Bude z tvých dětí nová generace kadeřníků?


Dcera, které jsou čtyři roky, se už sama stříhala! Vzhled řeší, baví jí to. Syn, tomu je šest, zase krásně maluje. Na ruce jsou šikovní oba, tak uvidíme, jestli někdo půjde v mých stopách.


Jaké máš ráda vlasy?


Mám ráda spíš anglický styl, trošku punk. Baví mě „fresh“ účesy, kdy netrávíte moc času úpravou. Čas věnuji preciznímu střihu, pak stačí zatřepat a jít. Sama mám ráda úpravu do deseti minut. Potěší mě, když mi klienti řeknou, že jim střih dlouho vydržel a účes nedal práci. Zpětná vazba je důležitá, dává pak mé práci smysl a radost z ní.


IČ: 10908471